Rozwój nauk genetycznych, z jakim mamy do czynienia od kilkunastu lat sprawia, że zagadką przestaje być dla nas szereg chorób, z którymi do niedawna nie umieliśmy sobie radzić. Dziś wyzwaniem nie jest w związku z tym również ocena tego, w jakiej kondycji jest płód, który ma przyjść na świat.

Postęp medycyny przyczynił się również do tego, że badania inwazyjne, które do tej pory były wysoko cenione ze względu na swoją wiarygodność, nie są już jedynymi, którym można zaufać. Badania nieinwazyjne, takie, jak choćby Nifty Pro nie grożą tak poważnymi konsekwencjami, bo analizują dane pochodzące z krwi matki. Dziś na uwagę zasługuje także ich precyzja i skuteczność.

Badania genetyczne warto wykonać bez względu na to, w jakim wieku jest przyszła mama. Nie ma też znaczenia to, z którą jej ciążą mamy do czynienia. Trudno o lepszy sposób na upewnienie się, w jakiej kondycji znajduje się płód. Świadomość, że rozwija się on prawidłowo, jest krzepiąca zarówno dla ciężarnej i jej najbliższych, jak i dla samego lekarza przygotowującego ją do porodu.