Rosnąca popularność badań genetycznych w ciąży sprawia, że powoli przestają być one tematem tabu. Przeciwnie, rośnie zarówno zainteresowanie nimi, jak i wiedza na ich temat.

Obecnie o szczególnie dużym zainteresowaniu mówi się w kontekście testu Nifty będącego reprezentantem grupy badań określanych jako badania genetyczne w ciąży z krwi. Czas więc poszukać odpowiedzi na pytanie o to, na czym polega jego specyfika.

W przeciwieństwie do badań genetycznych nazywanych inwazyjnymi, materiał niezbędny do wykonania testu Nifty pobiera się z krwi kobiety, która czeka na przyjście na świat dziecka. Badanie jest nieinwazyjne, nie stanowi więc zagrożenia ani dla przyszłej mamy, ani dla płodu. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Przypomina klasyczne pobieranie krwi, a jedyna różnica pomiędzy oboma badaniami wynika z tego, że podczas badania Nifty nie trzeba być na czczo. Wyniki badania mają wiarygodność porównywalną z tą, jaka charakteryzuje testy inwazyjne. Są więc cennym wsparciem zarówno dla rodziców, jak i lekarza prowadzącego ciążę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź szczegóły – testnifty.eu.